Powiększenie mocy oraz właściwości jezdnych pojazdu to częste wyczekiwania zapalonych amatorów. Z pomocą ku temu przychodzi chiptuning, a wyniki tej modyfikacji będą widoczne nie jedynie na wykresie z hamowni, jednakowoż też w trakcie jazdy autem, jaki da użytkownikowi pionierskie możliwości.

Do jakiej mocy można podnieść parametry auta za sprawą samego chiptuningu?

Choć możliwości podwyższenia ilości koni mechanicznych za sprawą tej modyfikacji są niesłychanie duże, nie wiąże się to jednakże z rozsądkiem. Chociaż mocy nigdy za mało, wypada liczyć się z tym, że nie wolno z tym przesadzić, ze względu na to, że silnik ma prawo ulec uszkodzeniu. Ażeby modyfikacja została przeprowadzona w prawidłowy sposób, w pierwszej kolejności należy sprawić aktualną wydajność i sprawność silnika. Jeśli istnieją jakiekolwiek usterki, trzeba je wyeliminować, po czym na nowo spowodować wydajność pojazdu na hamowni. Doświadczony profesjonalista powinien dopiero dzisiaj przejść do rzeczy oraz precyzyjnie podnieść moc silnika w taki sposób, żeby nie był on za bardzo przeciążony.

Co, jeśli moc pojazdu bezustannie jest nazbyt mała?

Jeżeli klientowi nie starczy podwyższenie mocy pojazdu na poziomie blisko 5-10%, powinien wprowadzić inne dodatkowe modyfikacje jak np. intercooler, turbosprężarka czy filtr stożkowy. Wtenczas możliwości pracy silnika będą wyższe. Toteż specjalista będzie w stanie zwiększyć moc silnika jeszcze bardziej. Trzeba niemniej jednak pamiętać, że w parze ze zwiększaniem mocy pojazdu, powinno iść też jego wyhamowywanie. Stąd, jeśli użytkownik pragnie o wiele podnieść jego moc, musi liczyć się także z akcesoryjnymi kosztami powstającymi z wymiany chociażby wentylowanych tarcz hamulcowych, zacisków czy też klocków.
Co daje chiptuning?
Wzrost mocy pojazdu to pokaźniejsza dynamika oraz poprawniejsze przyspieszenie pojazdu, które gwarantuje większe bezpieczeństwo choćby w trakcie wyprzedzania, jakie to należy wykonać jak najszybciej. Pomocnym walorem tej modyfikacji jest również możliwość rozerwania się na torze i sprawdzenia możliwości pojazdu. Więcej na https://synektune.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *