Monotonności nie odnajdziesz w tym położeniu Polski, za to nieskończenie długą listę inspiracji na małe i gigantyczne wyprawy. Suwałki to szczególne miejsce na mapie Polski, do jakiego warto się wybrać chociaż raz, aby przekonać się o uroku tego miasta samodzielnie. Czas w następstwie tego bliżej spojrzeć na Suwalszczyznę, która może stać się Twoją weekendową weną na następny wypad z rodziną, czy znajomymi.

Co powinieneś wiedzieć o Suwałkach?
Jeśli odwiedzasz województwo podlaskie – musisz zobaczyć Suwałki. Mieszczą się w południowo-wschodniej Polsce oraz stanowią siedzibę powiatu suwalskiego. Pierwsza historyczna wzmianka o Suwałkach notowana jest na rok 1688, jest to wobec tego względnie młode miasto na mapie stworzonego przez nas kraju.
Dziś miasto liczy sobie blisko 70 tysięcy mieszkańców. Rozkwita pod względem kultury, gospodarki i edukacji. Mieszka się tu poprawnie, o czym dowodzą ciekawe wydarzenia i newsy, z jakimi wolno się zaznajomić z pomocą regionalnego portalu http://suwalki.net.pl . Jeśli pragniesz zapoznać Suwałki “od kuchni”, warto na tę domenę zaglądać.

Polski Biegun północny, inaczej dlaczego Suwałki są tak rewelacyjne?
Można zauważyć z roku na rok coraz to większe zainteresowanie Suwałkami i to nie tylko wśród lokalnych podróżników. Każdy, kto szuka spokoju, ciszy oraz kocha spędzać wolny czas w ślicznych okolicznościach natury – będzie zadowolony. Suwałki, a w następstwie tego stolica Suwalszczyzny wyróżniają się de facto atrakcyjnym położeniem geologicznym, które to przyczyniło się do mianowania tego miejsca “Polskim Biegunem Północnym”.

Na czym bazuje specyfika mikroklimatu Suwalszczyzny?

  • gorące oraz parne lata,
  • surowe oraz długie zimy.

Sama pogoda jest dopiero zapowiedzią do tego, jak niezmiernie można odczuć urok tego miasta o każdej porze roku. Do tego miejsca tłumnie przyciągają entuzjaści tradycji, albowiem przygraniczne położenie tego miasta sprzyja historycznej różnorodności.
Koniecznie wybierz się do pięknej Suwalszczyzny!
Jeśli wybierając miejsce na urlop, szukasz takiego, w którym nie zaznasz nudy – Suwalszczyzna jest zdecydowanie solidnym wyborem. Bez względu na to, czy bardziej interesuje Cię aktywny wypoczynek, czy ciekawa architektura – wszystko to odszukasz w tej części Polski, a jeśli wyszukujesz więcej informacji przed rezerwacją noclegu – należałoby spojrzeć tu: http://suwalki.net.pl/suwalszczyzna . Cała gama informacji w zasięgu ręki!

Czemu należałoby udać się na Suwalszczyznę?

  • wydarzenia kulturalno-sportowe,
  • liczne galerie i muzea
  • architektura sakralna wzbudzająca szacunek,
  • rewelacyjne zaplecze kuchni regionalnej,
  • rozległe zaplecze miejsc noclegowych.

Zalew Arkadia zdaniem wielu osób będzie tym miejscem na Suwalszczyźnie, który bez żadnych zahamowań trzeba ujrzeć. To 11 hektarów powierzchni wody, gdzie można spędzić ściśle mówiąc przyjemnie czas. Historia tego miejsca sięga XVIII wieku! Dzisiaj można odnaleźć tam boisko, ścieżkę rowerową, lub plenerową siłownię. Jest nawet miejsce do plażowania, czy gry w tenisa. Latem jest tutaj tłumnie, lecz i spokojnie – warto przekonać się o tych atrakcjach osobiście. Wypada jednak przyznać, iż w czasie chłodniejszych miesięcy również ma w sobie w zasadzie sporo wdzięku. Naturalnie to jedynie maleńki skrawek tego, co Suwałki, jak i Suwalszczyzna mają do zaoferowania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *